Renault toont ons de Renault 5 Turbo 3E, op basis van de nieuwe elektrische Renault 5. Deze auto heeft maar liefst 540 pk en een bizar koppel van max 4.800 Nm!

Ja, je leest het goed. Daardoor gaat de 0-100 km/u in 3,5 seconden. Dat is niet slecht voor een auto van 1.450 kilo. En ook opladen is goed geregeld dankzij 800-volt techniek. Even aan de 350kW-lader hangen en in 15 minuten ga je van 15 naar 80 procent. De 70-kWh batterij geeft je een actieradius/bereik van zo’n 400 km, als je een beetje normaal rijdt..

Onderhuids heeft Renault samen met Alpine een compleet nieuw platform in elkaar geknutseld. Geen laffe ombouw van een 5 E-Tech, maar een verlengd chassis met de voorruit lekker ver naar achteren. RWD natuurlijk, dus driften is standaard. En met de drift-assist en een enorme handrem kun je losgaan als een rallyheld. Binnenin? Twee schermen, kuipstoelen met zespuntsgordels en genoeg alcantara om een huis mee te stofferen.

Het nadeel? Renault heeft de oplage gelimiteerd op 1.980 stuks, een knipoog naar het bouwjaar van de originele Turbo. De prijs is nog niet bekend..

Kentekens van de auto's in de video:

#elektrisch, #geel, #Renault, #Renault 5, #Turbo, #Wouter

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *